Myslíme si, že spolupráce s inými ľuďmi a organizáciami sú veľmi dôležité a spoločne nás môžu niekam posunúť. Sami vyhľadávame projekty, do ktorých sa chceme zapojiť a pomôcť, ale budeme radi, keď nás budete kontaktovať aj Vy a možno spoločne niečo vymyslíme.

Aktuálne spolupráce

Zbierame štuple z PET FLIAŠ

Zbieranie vrchnákov z PET fliaš nie je na Slovensku ničím novým a už veľakrát dokázali takéto zbierky pomôcť ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú. V našej organizácií sme sa preto rozhodli do takejto výzvy zapojiť a začali sme odkladať každý vrchnáčik. Tieto vrchnáčiky následne odovzdáme organizácií Horebpet, ktorú podporujú viacerí ľudia a organizácie, s ktorými postupne vyzbierali už viac ako 3 300€. Veríme, že keď sa spojí viac ľudí, spoločne dokážeme robiť veľké veci.

Ak by ste mali záujem prečítať si viac o iniciatíve ľudí z tohto občianskeho združenia, klikajte na horebpet.sk

Ukončené spolupráce

Zbierka hračiek na UTB

Podporili sme iniciatívu študentov na Univerzite Tomáše Bati v Zlíne, ktorí organizovali zbierku plyšových hračiek pre stredisko rannej péče EDUCO. Prostredníctvom nášho účtu na facebooku sme vyzvali ľudí, aby nám priniesli plyšové hračky, ktoré sme potom zaniesli na univerzitu. Tento projekt mal veľký úspech a študenti už teraz plánujú ďalšiu zbierku. Iniciatívu mladých ľudí podporujeme veľmi radi a sme šťastní, že sme aspoň málinko mohli byť súčasťou tohto krásneho projektu.

Darovali sme krv v obci Dobrá

Dňa 15.4.2019 sme sa zúčastnili darovania krvi v obci Dobrá, kde občianske združenie Dobrí dobran organizovalo Dobranskú kvapku krvi. Do miestnej starej školy si zavolali sanitku spolu so zdravotníckym personálom, ktorí odoberali dobrovoľným darcom krv, ktorá sa vo finále dostane tým, ktorí ju naozaj potrebujú. Pre dobrovoľníkov bolo nachystané chutné občerstvenie a počas celej akcie panovala skvelá atmosféra. Sami si uvedomujeme, aké je náročné podobnú akciu zorganizovať a najmä na ňu zohnať ľudí, pretože krv nemôže alebo nechce darovať každý. O to viac by sme si takéto príležitostí mali vážiť. My sme sa zúčastnili prvýkrát a určite nie naposledy.